2020 Yılında Filipinli Bakıcı Ücretleri Ne Düzeyde Olacak?

0 65

Aile yapısının geniş aileden çekirdek aileye geçiş yapmasıyla, kadınlarda çalışma hayatında çok fazla bulunmaktadır. Bu sebeple çocuklarının bakımına yönelemeyen annelerin, bakıcı arayışları başlamaktadır. Bunun sonucunda da Filipinli bakıcılar seçeneğine rastlamaktadırlar. Filipinli bakıcılara bu kadar çok rastlanmasının neden çok iyi hizmet vermelerinden kaynaklanmaktadır. Bakıcılar gerekli eğitimleri aldıktan sonra bunu iş olarak yapmaya başlamaktadır. Filipinli bakıcıların ücretleri öncelere nazaran artış göstermiştir. Çünkü ailelere Filipinli bakıcıları diğer bakıcılara nazaran daha fazla tercih etmektedir. Bu da fiyatlarda değişkenlik oluşmasına neden olmaktadır.

Filipinli Bakıcıların Fiyatlarının Artma Nedenleri Nelerdir?

Filipinli bakıcıların artmasının farklı nedenleri olabilmektedir. Fakat genel olarak incelendiği zaman diğer bakıcılardan daha iyi hizmet verdikleri görülebilmektedir.

Bunun yanı sıra fiyatlarının artmasının nedenleri şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Deneyime sahip olmaları
  • Referanslarının iyi olması
  • Çocuklarla çok iyi iletişim kurabilmeleri ve iyi vakit geçirebilmeleri
  • Yabancı dile hakim olmaları
  • Yatılı hizmetler verebilmeleri
  • Eğitim durumlarının üst seviyede olması

Bu nedenlerden dolayı Filipinli bakıcı fiyatları artış gösterebilmektedir. Bu bakıcılardan faydalanmak isteyenler fiyatlara da hazırlıklı olmalıdır. Genellikle dolar üzerinden çalışmaktadırlar. Fakat anlaşma sağlayarak Türk lirası ile de ödeme gerçekleştirilebilmektedir.

Filipinli Bakıcı Neden Tercih Edilmelidir?

Filipinli bakıcıları tercih etmenin çok fazla nedeni vardır. Öncelikle Filipinli bakıcılar çocuklarla çok iyi arkadaşlıklar kurabilmektedirler. İletişimleri çok kuvvetlidir. Böylece çocukların bakıcısından sıkılması gibi durumlara, Filipinli bakıcılarda rastlamak oldukça zordur. Kendileri geliştirdikleri gibi, çocukların da gelişmesine çok fazla destek olmaktadırlar. Çocukların çok iyi bir şekilde İngilizce konuşmasını sağlamaktadırlar.

Çocuklar için etraflarındaki insanları örnek almak ya da davranışlarını yapmak çok kolaydır. Filipinli bakıcılar bu açıdan çok iyi bir rol modeldir. Sorumluklarını bilen, disiplinli ve görgülü çalışan Filipinli bakıcılar, çocukların pozitif bir şekilde yetişmesini sağlamaktadır. Anlaşma sağlandığı takdirde uzun süre bakım hizmeti verebilmektedirler. Sizde çocuğunuzun daha iyi bir şekilde yetişmesini sağlamak için, Filipinli bakıcılardan hizmet alabilirsiniz.

Filipinli Bakıcı Çalıştırabilmek İçin Nasıl Bir Yol İzlenmelidir?

Filipinli bakıcılardan hizmet alabilmek için, ilk olarak güvenilir bir firmadan hizmet alınmalıdır. Güvenilir olmayan firmaların hizmetine başvurulmamalıdır. Bunun için bilinen firmalar ya da internetten hizmet alınabilmektedir. Yasal çerçevede hizmet veren firmalar, her zaman daha güvenilirdir. Bakıcılar konusunda herhangi bir sorun yaşandığı zaman, direk muhatap olunacak kişi güvenilir yerlerde daha kolay bulunabilmektedir. Bakıcıların oturma ya da çalışma izinleriyle birebir uğraşılmak zorunda kalınmamaktadır.

Çünkü bu tür detaylarla sorumlu olan firma ilgilenmektedir. Bu da daha kolay bir hizmet alınmasını sağlamaktadır. Firmalar referans olmadığı Filipinli bakıcıları bünyesinde barındırmamaktadır. Böylece kimse güvenmediği bir hizmeti almak zorunda kalmamaktadır. Bu şekilde bir yol izlendiği takdirde, Filipinli bakıcılardan üst seviyede fayda edinilebilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.