Bursa Kobi Danışmanlığı İçin PatronKOBİ’ye Güvenebilirsiniz

0 74

İşletmesi olan herkes ya da işletme kurmak isteyenler bir şekilde çevresinden fikir almak ister. Çoğu zaman da yakınları bir şekilde fikir verip yardımcı olmaya çalışır. Peki, her yönlendirme, her yardım size doğru adımı attırır mı? Doğru adımları atmak, doğru kararlar vermek bu süreçte zarar etmemek için oldukça önemli. İşte PatronKOBİ Bursa’daki işletmecilere doğru adımları atmada yardımcı olmak için kurulan bir firma.

Kobi Nedir ve Kobi Olmanın Avantajları Nelerdir?

Kobi sözcüğünün karşılığında küçük ve orta büyüklükteki işletmeler olduğu görülür. Tabi her işletme kobi kategorisinde yer almaz. Bunun için işletmenin taşıması gereken bazı şartlar vardır.

Bu şartlar şunlardır:

  • İşletme içerisinde 250 kişiden az kişi çalışması
  • İşletmenin yıllık gelirinin en fazla 40.000.000 TL olması

Bu şartları taşıyan her işletme kobi sayılır. Kobi kategorisine giren işletmeler devletin bu yönde sunduğu teşviklerden faydalanabilir. Ayrıca bankalardan kobi kredisi çekebilir.

Hayallere Doğru Atılan Büyük Adım

Yıllardır birikim yapan ve girişimci ruhuna sahip herkes günün birinde hayalindeki işi kurmak ister. Peki, kişiler hayallerine giden bu yolda acaba girişimcilik konusunda ne kadar doğru bilgiye sahip? Aslında bu konu sanılandan çok daha önemli.

Alınan kararlar sonucunda işler planlandığı gibi gitmeyebilir. Yapılacaklar doğru şekilde öğrenilir, aşamalar sırayla takip edilirse risklerde en aza indirilmiş olur. Bununla birlikte devlet teşvikleri de öğrenilip gereken teşvik alınırsa planlanandan çok daha iyi bir işletme kurmak kaçınılmaz olur. Tabi tüm bunlar için profesyonel yardım almak oldukça önemli.

En Doğru Yol Arkadaşı

İşletmesini büyütmek isteyenlerin, yeni bir işletme kurmaya karar verenlerin uğraması gereken kişinin kobi danışmanıolduğu bilinmeli. İşletme sahibinin bu süreçteki yol arkadaşı olmakla birlikte, süreç ile ilgili sorulara da cevap veren bir danışman.

Bursa da bu işi profesyonelce yapan firma PatronKOBİ. İşletme sahiplerini alanında başarılı danışmanlarla bir araya getirip buluşturuyor. İşletmeler ile ilgili karar verilmeden önce mutlaka gidilip görüşülmesi gereken bir yer. Farklı fikirler verip, farklı kapılar açan bu firma danışanlarını oldukça memnun ediyor.

PatronKOBİ de görüşülen danışman önce işletme ile ilgili hazırlıklar yapar. İşletmenin hangi alanlarda yetersiz kaldığını, sıkıntı yaşadığı alanları belirler ve bunları belgelendirir. Hazırlanan bu belgeler işletme sahiplerine sunulur. Birlikte ihtiyaçlar ve sorunlar belirlendikten sonra sırayla çözümler konuşulur. Danışman hangi konularda yardımcı olacağını anlatır ve yol arkadaşlığı başlar.

Güvenilir Desteği Almak

İşletme sahibi olan kobilere, yeni işletme kurmak isteyenlere KOSGEB bursa belirli teşviklerle destek oluyor. Bu desteklerin hangi alanlarda olduğu, nasıl başvurulduğu, şartlarının neler olduğu konuları oldukça önemli. Bu sebeple güvenilir yerlerden bu destek ile ilgili doğru bilgileri almak.

PatronKOBİ KOSGEB teşvikleri ile ilgili her türlü bilgiyi danışanlarına en doğru şekilde sunuyor. Bu konuda KOSGEB desteklerini öğrenip işletme sahibi için en faydalı teşviki alması için bir yol haritası çiziyor. Bursa da yaşayanlar için bu süreçte her türlü bilgiye ulaşmada kolaylık sağlayan PatronKOBİ girişimcilerin mutlaka uğraması gereken bir firma.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.