Gölge Öğretmen Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

0 89

Anne ve babalar, çocuklarını yetiştirirken çok özen gösterirler. Her anne ve baba, çocuğunun iyi gelişmesini, iyi eğitim almasını ister. Ancak gelişim veya davranış bozukluğu bulunan, sosyal iletişimlik açısından kopukluk yaşayan ve yardıma muhtaç zihinsel engelli çocuğumuz varsa nasıl bir şekilde çocuğumuzu büyüteceğimizi bilemeyebiliriz. İşte bu durumda ebeveynler, gölge öğretmenlere ihtiyaç duyabilirler. Bu konularda eğitimli birinin çocuğunuza eğitim vermesi her açıdan daha iyi olacaktır.

Gölge Öğretmen Nedir

Gölge öğretmenler; üniversitenin okul öncesi öğretmenliği, çocuk gelişimi ve eğitimi, psikoloji, özel eğitim bölümlerinden mezun olmuş yani bir üniversitede bu bölümlerden herhangi birini bitirmiş olan ya da özel kurumlardan eğitim almış kimselerdir. Gölge öğretmenlik yapacak bir bireyin bu bölümlerden birini bitirmiş, bir üniversiteli, bilgili bir birey olduğundan bahsettik. Yani çocuğumuza nasıl eğitim vereceğimizi bilmiyorsak ve çocuğumuz yukarıda söylediğimiz gibi özel bir çocuksa o zaman bir gölge öğretmenle çocuğumuza en iyi eğitimi verebilir, gelişimine çok büyük katkılar sağlayabiliriz.

Gölge Öğretmen Arayanların Dikkat Etmesi Gerekenler

Gölge öğretmen arayanlar Damla Danışmanlık İnsan Kaynakları sitesinden istedikleri gibi bir gölge öğretmeni çocukları için bulabilirler. Damla Danışmanlık başka konularda da hizmet vermektedir. Özel istihdam büroları, iş arayanlarla eleman arayanlar arasında aracılık yapan kurumlardır. Damla Danışmanlık sitesi de elemen arayanlarla iş arayanları buluşturmakta ve doğru işe doğru insan yerleştirme görevini üstlenmektedir.

Ev işlerinde yardımcı olacak ev işi için temizlik personeli için de site hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Özel eğitime ihtiyacı olan çocuklarımız için gölge öğretmen bulmak isterseniz bizimle iletişime geçmeniz yeterli. Tecrübesi olan, yukarıda saydığımız bölümlerden birinden mezun olmuş bir üniversiteli, bilgili, eğitimli, güvenilir, referanslı gölge öğretmen bulmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Gölge öğretmenlerimiz yatılı ve gündüzlü olarak çocuklarınıza gelişmelerine yardımcı olacak eğitimi vermektedirler. Bazı ebeveynler, gölge öğretmeni yatılı olarak istemektedirler. Çocuğunuzun durumuna göre gölge öğretmenin gündüzlü ya da yatılı olmasına karar verebilirsiniz.

Gölge öğretmenler; çocuklarımızın yaşam şeklini, hayatını, yaşam kalitesini, sosyal ilişkilerini, eğitimini, zeka becerilerini ve motor becerilerini etkilemektedirler. Seçeceğiniz gölge öğretmenin, çocuğunuz üzerindeki etkisinin ne kadar önemli olduğundan bahsetmeye gerek duymuyoruz. Gölge öğretmenler ayrıca, çocuğun kendisine verebileceği zarardan da çocuğu korurlar. Güvenilir, eğitimli, istediğiniz gibi her konuda çocuğunuzun eğitimine katkı sağlayacak olan gölge öğretmen için saatlerce sitelerde gezinmenize gerek yok, sizin için her ihtiyacı düşünüp gölge öğretmen isteğinize hemen cevap veriyoruz. Sitemize girip bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Damla Danışmanlık İle En İyi Gölge Öğretmene Sahip Olun

https://www.damladanismanlik.com/ sitesinden ihtiyacınız olan gölge öğretmen ile iletişime geçebilirsiniz. Gelişim bozukluğu olan, davranış bozukluğu bulunan, yardıma ihtiyacı olan, günlük bakımlarını yaparken tek başına bunları yapamayan ve birine ihtiyaç duyan, zihinsel engelli olan, sosyal olarak iletişim kopukluğu yaşayan yani özel bir çocuğu olan herkes bir gölge öğretmenden yardım almalı, öğretmenin eğitiminden ve bilgisinden yararlanmalıdır. Böyle özel bir çocuğunuz varsa gölge öğretmen yardımıyla çocuğunuzu eğitebilirsiniz. Her zaman için profesyonel, tecrübeli, bilgili, eğitimli bir gölge öğretmenden yardım almak daha iyidir. Gölge öğretmen, çocuğumuza bu konularda yardımcı olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.