İngilizce Nasıl Hızlı Öğrenilir?

0 86

İngilizce nasıl hızlı öğrenilir? İngilizceyi hızlı öğrenmek istiyorsanız öncelikle hangi amaçla İngilizce öğrenmek istediğinize karar vermeniz gerek. Eğer sadece farklı ülkeleri gezmek istiyorum bunun için İngilizce lazım diyorsanız, burada ihtiyacınız olan şey temel İngilizcedir. Türkçede bazı cümleler vardır. Bu cümleler alışverişte, hastanede, yolculukta ve bunun gibi zaruri ihtiyaç olarak görülen konularda oluşmuş kalıp cümlelerdir ve günlük hayatta bu cümleleri çok sık kullanırız.

Eğer amacınız sadece temel İngilizce öğrenmekse bu tür kalıp cümleler üzerinde çalışmalar yapabilirsiniz. Bu tür cümlelerde geçen kelimeleri öğrenip basit dil bilgisi konularına hakim olmanız durumunda, çok kısa süre içinde ihtiyacınız olan İngilizce bilgisine sahip olursunuz. Sadece gezmek, eğlenmek amacıyla çok derin İngilizce yapılarına hakim olmak gereksiz bir hamle olacaktır. Çünkü ihtiyaca yönelik yapılar kısa sürede pekişir ve aklınızda yer eder. İhtiyacınız olmayan yapıları öğrenmeye çalışırken kafanız daha çok karışabilir ve öğrenmekte zorluk çekersiniz.

Ankara İngilizce Kursu

İngilizce Nasıl Hızlı Öğrenilir?

İngilizceyi hızlı öğrenebilmenin bir başka yolu da sürekli tekrar yapmaktır. Dil öğretimi başlangıçta ezberden geçer. Sonrasında o dile yönelik zihninizde oluşan yapılar pekişir ve çeviriye ihtiyaç duymadan İngilizce düşünerek konuşmaya başlarsınız. Dil öğretiminde klasik bir cümle vardır, bunu özellikle İngilizce öğretmenleri sıklıkla söyler. “Türkçe düşünmeyin.” Elbette ki sürekli Türkçe düşünerek sürekli çeviri yaparak İngilizceyi öğrenemez, pekiştiremezsiniz.

Başlangıçta her alanda olduğu gibi İngilizce öğrenirken de kelime ve gramer yapılarının ezberlenmesi gerekir. Özellikle kelime ezberi çok önemlidir. Ezber yapabilmenin en iyi yöntemi de sürekli düzenli olarak bilgiyi pekiştirmekten geçer. Dolayısıyla İngilizce kelimeler ezberlerken aynı kelimeyi belki yirmi, otuz defa belki de daha fazla tekrarlamanız gerekecektir. Bunu yaptıktan sonra belli bir süre geçince çeviriye ihtiyaç duymadığınızı görmeye başlarsınız. İngilizce öğrenirken evinizin, ofisinizin, iş yerinizin her köşesine ihtiyacınız olan kelimeleri yazın ve postişlerle asın. Göz aşinalığı ezber ihtiyacına çok yardımcı olur. Bu sorunu da bu şekilde çözer ve kısa süre içinde İngilizce konuşmaya başlarsınız.

Ankara İngilizce Dil Kursu

Active-languages.com, en iyi Ankara İngilizce dil kursları arasında yer alıyor. Dil kursu Ankara konusunda arayış içerisinde olan kişiler, bu kursu tercih edebiliyor. Eğer sizler de Ankara yabancı dil kursu arıyorsanız kendileri ile iletişime geçebilirsiniz. Active-languages.com Kızılay İngilizce kursu olarak da tercih edilebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.