Iphone 12 Pronun Dxomark Puanı

0 92

Iphone 12 pronun dxomark puanı nedir? Teknoloji devi Apple’ın kamera konusunda fazlaca iddialı modeli olan iPhone 12 Pro’nun yapılan testler sonucu DxOmark puanı açıklandı. iPhone 12 Pro zoom konusunda sınıfta kalsa da video konusunda gösterdiği performans ile gönülleri fethetmeyi başarıyor.

Popüler karşılaştırma ve test sitesi DxOmark, iPhone 12 Pro’yu kamera testine soktu ve çıkan sonuçları kullanıcılarıyla paylaştı. Geçtiğimiz yıllara göre iyileştirmeler görülen model iddialı puanların sahibi oldu.

İşte iPhone 12 Pro DxOmark Puanı!

iPhone 12 Pro, fotoğraf konusunda 135 gibi yüksek bir puana sahip. Ayrıca cihaz video kaydı performansında da 112 gibi bir puan alarak testi başarıyla tamamlıyor. Cihazın kullanıcılarına yalnızca 2x optik zoom imkânı sunması, en iyi olması konusunda yoluna taş koyuyor. Çünkü bu testten aldığı puan sadece 66 olarak karşımıza çıkıyor.

iPhone 12 Pro Genel Sıralamada 4. Oldu!

Apple’ın 6.1 inçlik amiral gemisi iPhone 12 pro, yapılan testte aldığı 128 puan ile en iyi kamera performansına sahip cihazlar listesinde 4. sırada yerini aldı.  Listenin başında 136 puan ile Huawei Mate 40 Pro bulunurken, 133 puanla Xiaomi Mi 10 Ultra 2. sırada, Huawei P40 Pro’da 132 puanla 3. sırada yer alıyor. iPhone 12 Pro aynı zamanda Xiaomi Mi 10 Pro ile aynı puana sahip.

DxOmark’ın yaptığı teste detaylı olarak dxomark.com/apple-iphone-12-pro-camera-review-great-smartphone-video/ sayfası aracılığıyla da ulaşabilirsiniz. Sizlerde iPhone 12 Pro’nun aldığı bu puan hakkında görüş ve değerlendirmelerinizi yorumlar üzerinden belirtebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.