İstanbul Cafe Tasarımları Yapan Yerler

0 11

İstanbul cafe tasarımları yapan yerler konusunda arayış içerisindeyseniz hoi geldiniz. 90’lı yılların başlarında, bir cafe tasarımları, çoğu iç mimarlık ofisi tarafından basit çizgiler, parlak renkler ve duvarlardaki minimalist sanat eserleriyle minimalist bir yaklaşım olarak kabul edilmiştir. İstanbul’da yer alan iç mimarlık ofislerinden bir tanesi olan qaraqalem.com, ofis tasarımı, kafe tasarımı konularında güvenle tercih edilebilir.

Günümüzde bu konsept, modern kentsel ortamların ortasında kafelerin sanatın merkezi haline gelmesiyle gelişti ve ziyaretçilere sadece kahve ve tatlıların ötesinde bir deneyim yaşattı. Kafeler insanların okuyup çalıştıkları bir yer olmaktan çıkıp rahatlama, yeni insanlarla tanışma ve bir fincan kahvenin tadını çıkarma şansı sunuyor.

Bu mekanlara dönüşürken, cafe tasarımları da insanların ihtiyaçlarına göre değişiyor. Kafe sahipleri, kuruluşlarını aynı ürün ve hizmetleri farklı bir alanda sunan rakip işletmelerden ayırmaya çalışırken günümüzün cafe tasarımları güncel zamanları yansıtabilir.

Cafe Tasarımda İç Aydınlatma

Cafe tasarımlarının modern tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılamak için değiştirilmesinin bir yolu, iç mekân aydınlatmasını desteklemek için doğal aydınlatma kullanmaktır. İç mimar ofisleri, lambaları ve üstten aydınlatmayı kullanarak, müşterinin çıkışı aramak zorunda kalmadan işlerini yapmak için yeterli ışığa sahip olmasını sağlayacak bir aydınlatma yaratacaktır.

İstanbul Cafe Tasarımları Yapan Yerler

Bu konuda qaraqalem.com ile iletişime geçilebilir. İç mekân tasarımcısının doğru aydınlatmayı kullandığından emin olmanın bir başka yolu da tasarımcının birlikte çalıştığı alanın boyutuna göre doğru miktarda aydınlatma içerdiğinden emin olmaktır. İstenilen alanların daha güzel görünüme ulaşması için iç mimari proje tasarımı oldukça önemli bir konu.

Küçük alanlar için, odayı önden ve yandan aydınlatan dolaylı aydınlatmaya sahip olmak en iyisidir, orta ve büyük alanlar için parlak aydınlatma gerekir. LED aydınlatma seçeneklerinin ortaya çıkmasıyla birlikte, iç mimarlar daha yenilikçi hale geldi ve kafe tasarımlarında doğal aydınlatmayı da tercih ediyorlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.