İstanbul Gerçek Baklava Lezzeti

0 75

İstanbul gerçek baklava lezzeti için hoş geldiniz. Baklava, Gaziantep’te üretildikten sonra tüm dünyaya yayılmaktadır. Tadı ve lezzetiyle damaklarda ayrı bir lezzet bırakmasıyla baklava, son zamanlarda tartışma konusu oldu. Baklavanın cevizli baklava mı yoksa fıstıklı baklava mı olmasıyla alakalı tartışmalar yapılmakta. Gaziantepli ustalar baklavanın ayrılmaz bir parçası olarak fıstıklı baklavanın en has baklava olduğunu söylüyor. Fıstık fiyatlarının artmasıyla birlikte artışa geçen fıstıklı baklava fiyatları da alıcının gözünü korkuttuğu için eğilim cevizli baklava üzerinde olmaktadır.

light logo

İstanbul Gerçek Baklava Lezzeti

İstanbul gerçek baklava lezzetine gaziburma aracılığıyla ulaşılabilir. Hamur ince ince açıldıktan tek tepsiye dizilirken iç harcına eklenen fıstıkla birlikte baklava fıstıklı baklama olurken ceviz eklenmesi ile cevizli baklava olmaktadır. Gaziantepli ustalar asıl baklavanın fıstıklı baklava olduğunu savunsalar da cevizli baklavada çok sevilmekte ve lezzetiyle çok tüketilmektedir.

Fıstıklı baklava, cevizli baklavaya göre daha maliyetlidir. Bu yüzden fiyatlar açısından da fıstıklı baklava daha özel günlerde alınırken, günlük hayatımızda cevizli baklavaya daha fazla yönelim vardır. Gazi Burma Baklavada fıstıklı baklavanın kilosu, 110 TL iken cevizli baklavanın kilosu, 90 TL’dir. Maliyete göre değişkenlik gösteren fiyatlar iç harcında bulunan Antep fıstığının fiyat artışıyla birlikte artış göstermektedir.

Sizde birbirinden lezzetli ve güvenilir cevizli baklava, fıstıklı baklava, şöbiyet, sütlü nuriye, saray sarması, künefe, sütlaç, katmer, şekerpare, tulumba tatlılarıyla ağzınızı lezzetlendirmek istiyorsanız Gazi Burma Baklava sitesini ziyaret ederek siparişlerinizi oluşturabilirsiniz. Her bütçeye özel tatlı fiyatlarımız ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.