Minimalist Ev Dekorasyonu

0 124

Minimalist ev dekorasyonu; birçok eşyadan arındırılmış, sade ve şık bir ev ortamı oluşturmak için oldukça ideal modeldir. Minimalizm, sade ve nesnelerin nesne olma özelliğinin ön plana çıkarıldığı bir akımdır. Buna istinaden evde yalın ve sade bir atmosfer arayan, ihtiyaca yetecek kadar az ve öz eşyanın var olmasını isteyen bireylerin tercihi minimalist ev dekorasyonu yönünde olur.

Daha az ve verimli eşyanın bulunması ev ortamındaki yaşam kalitesini oldukça arttırır. Yaşam alanından gereksiz ve fazla eşyaların kaldırılması da aynı zamanda göz yormayacaktır. Evin iç dekorasyonunda minimalist yaklaşıma gidilirken dış dekorasyon içinde minimalist yaklaşıma uygun oldukça fazla alternatif vardır.

Minimalist Ev Düzenleme

Minimalist ev düzenleme yapılırken öncelikli olarak iç dekorasyonda kullanılacak renkler önemlidir. Abartılı olmayan ve göz yormayan sade renklerin kullanılması ev atmosferine yalınlık katar. Tek renk kullanmak istemeyenler içinse birbiri ile uyumlu olan en fazla üç rengin kullanılması doğrudur.

İhtiyaca uygun olan, verim açısından en yüksek mobilya ve eşyaların alınması uygundur. Minimalist ev düzenleme yaparken eşyaların düz renk olması, desenli olmaması sadelik açısından oldukça önemlidir. Sadeliğin ve işlevsel eşyaların bir arada yer aldığı yaşam alanı, yüksek bir yaşam kalitesini sizlere sunar.

Minimalist Ev Aksesuarları

Minimalist ev aksesuarları seçerken evin iç duvarlarını boyadığınız sade renk oldukça önemlidir. Duvarları boyadığınız sade renge uygun, doğal malzemelerden yapılmış mobilyalar tercih etmek gerekir. Mobilyalara ve iç dekorasyona uygun hafif ve yalın perdeler tercih edilmelidir. Mobilyaları evin iç alanına uygun olarak yerleştirmeli ve geniş boşluklar bırakarak yaşam alanının ölçümü arttırılmalıdır.

Evin güneş ışığını yeterli miktarda alması yaşam alanının konforunu önemli miktarda etkiler. Eşyaların ve aksesuarların tek bir çizgi ile tasarlanmış olması desenli olmaması göz yormamak için fark yaratacak tüyolardır. Aydınlatma konusunda ise dinginlik verecek aydınlatıcıların seçilmesi oldukça önemlidir. Sade ve yalın olarak tercih edilen ev aksesuarları ile dizayn edilmiş bir ev bireyleri sakinleştiren bir etkiye sahiptir. Günün yorgunluğunu atacağınız bir ev atmosferi yapacağınız bu ufak dokunuşlara bağlıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.