Rahle Seti Satış Sitesi

0 70

Rahle seti satış sitesi arıyorsanız hoş geldiniz. Ayrıca tesbih de satın alabilirsiniz… Tespih kelimesi, Allah’ı zikretmemiz için kullanılan bir araç olarak ortaya çıkmıştır. Tespih, Allah’ı anarken ve dualar ederken bunların sayısını bilmemize yarayan önemli bir araçtır. Normal kullanımlarda “tesbih” şeklinde kullanılsa da Türkçe ses uyumundan dolayı “tespih” şeklinde kullanılmaktadır. Bunun yanında bir aksesuar görevi de üstlenmektedir. Bileklik gibi kolumuza takmak ya da arabalarda aksesuar olarak kullanımı yaygındır. Daha çok erkeklerin aksesuar olarak kullandığı görülmektedir. Camiler de ve tekkeler de tesbihler fazlasıyla bulunmaktadır. Camilerimizde rahle seti de ilgimizi çeken eşyalar arasındadır.

Tespih Çekmenin Müslümanlıkta Önemi Nedir?

Dinimizde ‘tespih çekmek’ önemli vazifelerimizden biridir. Her namaz vaktinden sonra 33’er defa olmak kaydıyla “Sübhânallah,” “Elhamdülillah” ve “Allahü Ekber” kelimeleri tespih vasıtasıyla zikredilir. Bu yüzden tespihte toplamda 99 tane boncuk bulunmaktadır. Tespih çekmekle alakalı Hz. Muhammed Mustafa’nın (s.a.v.) birçok sözü bulunmaktadır.

Tespih Nasıl Ortaya Çıkmıştır?

Tespihin, ortaya çıkışı hakkında birçok rivayet vardır. Tespihin, ortaya çıkışı genellikle hadis kaynaklarına dayanır. Allah’ı anarken sayıların önemi büyüktür.  Sayıların eksik ya da fazla sayılması, sünnet kurallarına uygun olmayacağından ötürü zamanın Allah dostları; bazı meyve çekirdeklerini, taşları kullanarak veya ipe düğümler atarak sayıları belirlemek isterlerdi. Bir başka rivayete göre, Hz. Ali’nin torunu Fatıma ipe attığı düğümleri saydığı söylenmektedir.

Tespih sanatı, Osmanlı’da başlar ve çok saygı duyulan bir alan oluşturur. Tespih yapılan maddeler; özel taşlar, özel kokulu ağaçlar, değerli mineraller, fosiller, denizden çıkarılan mercan, inci gibi maddeler elde edilerek üretilen ve ince işçilik gerektiren bir iştir.  İbadet amaçlı ve bileklik, kolye gibi kullanılabilen tesbihler özel taşlardan üretilmektedir. Sevdiklerinize hediye edebileceğiniz eşsiz tespihler için vetesbih.com en doğru adrestir. İhtiyacınız her ürünü özenle hazırlayıp sizlere sunarken kolye bileklik yüzük gibi takı ihtiyaçlarına da tasarım çözümler site üzerinde sunulmaktadır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.