Turnike Sistemi Nerede Kullanılır?

0 74

Turnike sistemi nerede kullanılır? Öncelikle turnike sistemi nedir? Sizler için kısaca açıklamak isteriz. İnsanların tek tek geçmelerini ve geçiş kontrolünü sağlayan, jeton, para, uzaktan kumanda veya kart gibi araçlarla çalışan sistemdir. Turnike sisteminin birbirinden farklı birçok kullanım alanları vardır.

Turnike sisteminin amacı; bir alana girmeden önce turnike sistemi sayesinde kimin girip kimin giremeyeceğini belirlemektir. Yani bir alana girilmeden önce yetki veya izin gerekiyorsa, bu işlem turnike sistemleri sayesinde sağlanır. Engellenmesi veya geçiş izni olmayan kişilerin de dışarıda kalmasına yarar.

Turnike Sistemi Çeşitleri

Kullanım alanına göre birçok turnike sistemi bulunmaktadır. Eğer kişileri engellemek için turnikeler kullanılacaksa içlerinde gruplandırılır. Örnek verecek olursak, güvenlik görevlisinin bulunmadığı yerlerde boy turnikesi kullanılır. Güvenlik görevlisinin olduğu yerlerde ise 3 kollu turnike sistemi tercih edilebilir.

Turnike Sistemi Nerede Kullanılır?

Turnike sistemleri, geçişinin kısıtlanması veya engellenmesi istenilen her alanda kullanılabilir. Örneğin, mağaza girişlerinde turnike sistemleri sayesinde kişinin üzerinde zarar verici bir alet olup olmadığı tespit edilir. Aynı durum stadyumlar girişleri için de geçerlidir. Toplu taşıma alanlarına giden yolda da turnike sistemleri mevcuttur. Buradaki asıl amaç; giriş izni veya yetkisi olanlara izin vermek, izni olmayanların ise engellenmektir.

Turnike Sistemleri Fiyatları Ne Kadar?

Turnike sistemi kullanım alanına ve hangi tip modelin kullanılacağına göre fiyatlandırılır. Bunun dışında alacağınız yere göre de fiyatlar değişmektedir. Fiyat performans açısından güvenilir olan Çözüm Arge sayfamızdan detaylı bilgiyi alabilirsiniz.

https://www.cozumarge.com.tr/turnike-sistemi/

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.