Wp Cache Türleri Nedir?

0 29

WP CACHE türleri nelerdir? WPCACHE kullanımı konusunda arayış içerisindeyseniz hoş geldiniz. WP’in önbelleği olarak da tanımlayabileceğimiz Wp cache, web sitelerinin daha hızlı seviyelere gelebilmesi adına web sitesi sahiplerine avantaj sağlamaktadır. Wp cache kullanımı web sitelerinin hızını artırma adına çok önemli olduğu gibi eklentilerin kullanımı sitenizin ziyaretçilerinin de kullanım deneyimini üst seviyeye çıkmıştır. Cache eklentileri kullanılması internette yer alan makinelerin üzerinden akan verileri minimum seviyeye getirerek verilerin gösterilmesini daha kısa sürede yerine getirir. Makinelerin arasında gerçekleşen taleplerde daha az olacağından dolayı siteniz hemen yüklenecek ve kullanıcılar erişmek istedikleri sayfaların açılması için beklemek zorunda kalmayacaktır.

Wp Cache Türleri Nedir?

WordPress sitelerinizin daha iyi seviyelere gelebilmesi adına cache eklentilerinin en doğru şekilde kullanılması gerekirken hangi tür gerekliyse onu kullanmalısınız. Eklentiler sizlere sunucu taraflı olarak ve tarayıcı taraflı olarak sunulmaktadır. Wp cache türleri ve özellikleri şu şekildedir:

  • Tarayıcı taraflı cache: Bu bir web sitenin iki kere yüklenmesi sırasında çalışmaya başlar. Kullanıcı web sitesini ilk defa yükleyeceği sırada veriler alınmaya başlanır ve veriler alındıktan sonra ikinci yüklemede indirilen bu veriler kullanılmaktadır.
  • Sunucu taraflı cache: Bu seçenek de tarayıcı taraflı olarak çalışan cache ile benzer özelliklere sahiptir. Burada sunucu geçici bir depo olarak kullanılır. Sunucu taraflı olan cache’lerde daha fazla verilerin depolanması mümkündür.

WP sitelerinde önbellek kurulacağı sırada herhangi bir teknik bilgiye hakim olmadan eklenti kullanarak bütün önbellek işlemlerinizi yerine getirebilmeniz mümkündür.

https://tr.wordpress.org/plugins/wp-fastest-cache/

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.