Yaz ve Kış Aylarında Nemlendirici Kullanımı

0 20

Yaz ve kış aylarında nemlendirici kullanımı önemlidir. Derimiz, dış ortamla en fazla temasta olan yapımızdır dolayısıyla da fiziksel değişimlerden en çok etkilenendir.

Cildimize her mevsime göre türlü türlü bakım yapmak durumunda kalıyoruz. Sıcak havalarda cildimizin yağ dengesini ne kadar sabit tutmamız gerekiyorsa kış aylarında da bir o kadar nemli tutmamız gerekiyor.

Yaz ve Kış Aylarında Nemlendirici Kullanımı

Cildimizin yağ dengesini korumak için öncelikle cildimizi nemlendirmeliyiz, kuruyan cilt daha fazla yağ üretir bu yüzden nemlendiriciler yaz ve kış aylarında kurtarıcılarımızdır.

Yaz aylarında yüz de oluşan yağlanmayı arttırmamak için nemlendirici kullanmayı bırakanlar burada çok büyük bir hataya düşüyor oysa kuruyan cilt sıcakta daha fazla yağ üretiyor ve yağlanma git gide sivilcelenmeye dönüşüyor.

Kış aylarında, soğuk ve rüzgar cildin üst tabakasındaki su ve yağ dengesini bozarak cildin kurumasına neden olur ve kuruyan cilt dış etkenlerden daha kolay etkilenir. Bu yüzden günde cildi en azından kuru hissettikçe nemlendirmek çok önemli.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.